Embed

KELEBEK PASTA

Pasta süslemesi için gerekli şekerleri kızım aldı.Ama şansımıza bizim aradığımızda baston şeker bulamadı.O da kendi baston şekerini kendi yaptı.Şeker hamurlarını gıda boyası ile renklendirip üçünü birbirine dolayıp şekeri yaptı.İlk kez zevkle bana yardım etti pastayı birlikte yaptık.Sanırım o da ileride becerikli bir hanım olacak.Aferin kuzucum ve yardımların için teşekkür ederim.

Malzemeler

1 Adet Pastaban

Krema Malzemeleri

500 ml Süt

1 Çay Bardağı Un

1 Çay Bardağı Şeker

1 Paket Vanilya

1 Adet Yumurta Sarısı

Yarım Paket Toz Krem Şanti

Keki Islatmak İçin

1 Çay Bardağı Süt

Meyve Olarak

1 Adet İri Boy Muz

Kaplama Malzemesi

Yarım Paket Şeker Hamuru

Süsleme Malzemeleri

Yarım Paket Toz Krem Şanti

1 Çay Bardağı Süt

Kırmızı,Sarı,Yeşil Gıda Boyası

Renkli Badem Şekeri

Renkli Kişniş Şekeri

Pasta Süsü Şekeri

Baston Şeker

Yapılışı

Önce süt,un,şeker ve vanilya ile krema pişirilir.Sıcakken yumurta sarısı ilave edip mikserle çırpılır.Ilınıncaya dek ara ara karıştırarak bekletilir.Ilınınca yarım paket krem şanti eklenir uzun bir süre çırpılır.Soğuması beklenir.

Kalan krem şanti ile 1 çay bardağı süt çırpılır.3'e ayrılarak sarı,pembe,yeşil olarak renklendirilir.Her biri sıkma torbalarına konup buzdolabında bekletilir.

http://www.howdini.com/howdini-video-7073684.html

Linkteki videoda görüldüğü gibi kek 4'e bölünür.Her parçanın iki parçası da süt ile ıslatıp krema sürülür.Araya muz dilimleri dizilir..Pastanın tüm dış kısmına ince bir tabaka krema sürülür.

Şeker hamuru önce elimizde yumuşatılır.Merdane ile inceltilerek her parça ayrı ayrı şeker hamuru ile kaplanır.Kenardaki fazlalıklar kesilerek düzgünleştirilir.4 parçada böyle hazırlandıktan sonra servis tabağına kelebek şekli verilerek yerleştirilir.

Yine videodan izlenerek kanatların üzerine renkli krem şantiler sürülür.Renklerine göre üzerlerine badem şekerleri yerleştirilir.Diğer şekerler de resimdeki gibi yerleştirilir.

Afiyet Olsun...

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !