IGLO ETKİNLİĞİ (AYŞEGÜL İZMİR'DE ;)))

 

5 Mart günü İzmirli bloggerlar,Figen arkadaşımızın organize ettiği,Iglo etkinliği için Deniz Restaurantta biraraya geldik. Tijen ve Serra Hanımlarla tanıştık. Kimi zaman Iglo ürünleri hakkında bilgi aldık. Kimi zaman tatlı sohbetler ettik. Sohbetlerimize Tijen Hanımın hazırladığı mamalarımız eşlik etti. Mezgit çorbasını içerken lise yıllarıma gittim. Aklımdan birçok şey geçti.Neyse...

Menümüz öyle kalabalıktı ki şöyle bi sıralarsak...

GDO'suz mısır ile çok kısa sürede dondurularak tazeliği korunan bezelye canlı renkleri ve lezzetleriyle yediklerimize eşlik ettiler.

 

 

Sıradaki tabağımızdakiler balık ve sebze kroket.Kroketleri neşelendiren hafif acılı ve mayonezli soslar Tijen Hanım bizim için hazırlanmıştı.

Ayrıca somon balığı ile hazırlanmış kanape de lezizdi.

Sırada peynirli ve karidesli salata vardı. Ben bu salatayı da Tijen Hanımın hazırladığı soslarla tadlandırdım. Soslar salataya da çok yakıştı.

 

 

Ana yemeğimiz çipuraydı. Kılçıksız ve yumuşacık pişmişti. Fırında piştiğini tahmin etmiştim. Aslında limon sosu ile poşetin içinde paketlenerek satılıyormuş. Satın aldığınızda hazır poşeti çıkarıp kaynayan suya atıp pişince servis ediyormuşsunuz. Evde koku yok, lezzet de bir harika. Bunu duyunca şaşırdım.Benim için bu bir artı çünkü bizim evde benden başka deniz ürünleri tüketen yok.Ben de bir başıma yemek için evi kokutmamak adına pişiricilerden yemek zorunda kalıyordum. Bundan sonra evi kokutmadan balık yiyebilirim. Benim için iyi haber. Bir de yemeğin yanında brokoli-havuç ile hazırlanmış garnitür vardı. Yine Tijen Hanımın hüneriydi.Havuçlar gerçekten çok hoştu.Alınacaklar listesinde...

 

 

En son salına salına gelen tatlımız hepimizi kalbimizden vurmayı başardı.Milföy hamuru çıtır çıtır sıcacıktı.İçindeki çikolata ve dondurmanın üzerindeki çikolata ağızlarımızda adeta dans ediyorlardı.Biri sıcak biri soğuk birbirlerini dengeleyip bizi mutlu ettiler.

 

 

Fotoğraf makinamı yanıma almayı unutmuşum onun için resimleri telefon ile çektim.Dolayısıyla biraz kötü ama yine de mamalarımızın lezzetini yansıtıyor.

Böyle güzel bir günün ardından ayrılırken Iglo'nun bizim için hazırladığı hediyelerimizi alıp mutlu bir şekilde evimizin yolunu tuttuk.

 

 

Iglo ile ilgili anlatacaklarım bunlar .Gelelim Tijen Hanıma böyle zarif ve içten bir hanım sevilmez de ne yapılır.Saçları,inceliği ve yüzündeki duru gülümsemesi ile ilkokulda kitaplarını okuduğumuz Ayşegül serisindeki şeker kızımıza benzettim.Onun için yazımın başlığında Ayşegül İzmir'de dedim.Canım emeklerin için çoooook teşekkür ederim.Yaşamında,herşey güzel gönlün gibi olsun. :)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !