1.İZMİRLİ BLOG YAZARLARI TOPLANTISI

 

 

Sanırım 2007 yılında herkes bir ikram yapıp büyük bir toplantı yapmıştık.Bir arkadaşımızın hem pasta yaptığı hem de pasta malzemeleri yaptığı bir dükkanında olduğumuzdan ev ortamında gibi eğlenmiştik.O günden bu yana bir çok kez toplandık ama hep yan masalarda insanlar olduğundan biraz temkinliği olmaya çalıştık.Pek başrılı olabildik mi?Sanmam cheeky Toplaşınca çocukluğumuza dönüyoruz sanki.

Bu yıl daha organize şekilde toplantı yapmaya karar verdik.Tülay Pordoğan Oral,İsmet İnal Erten,Sedef Durmuşlar ve Petek C.Yalçın arkadaşlarımız organizasyonu elbirliği ile yaptılar.

Gelen kişileri yapacakları ikramları önceden listeleyip birbirimizin yaptıklarını görüp farklı şeyler hazırlamamıza yardımcı olmakla başlayıp.Toplanacağımız mekanı ayarladılar ki burası evimiz gibi rahat edeceğimiz On A Cafe idi.Cafenin ortaklarından olan Sedef arkadaşımız ev sahibesiydi.Bizler de mutlu misafirlerdik.Cafe'de camın önüne uzun ve şık bir masa hazırlanmıştı.Her gelenin elindeki açılıp güzel güzel masaya yerleştiriliyordu.Sonra organizasyonu yapan arkadaşlar tarafından hazırlanan isim kartlarımızı alıp yakalarımıza taktık.Böylece birbirimizi daha iyi tanıyabiliyoruz.

 

 

Tülay ve İsmet arkadaşlarımız güzel konuşmalarıyla toplantımızı başlattı.

Bu arada Uşak'tan aramıza katılan Özgül arkadaşımız geldi.Hemen tanışıp kayanaştık.Çok kibar bir arkadaş edinmiş olduk.

Hepimiz toplandıktan sonra Sedef'cim güzel mantılarını servise hazırladı.Mmmmm sesleriyle yenip bitirildi.Masadaki ikramlar da gözönüne alınarak mantılar yarım porsiyon olsun dendi ama Sedef'imiz biraz bol kepçe olduğundan pek de yarım gibi değildi hani angel

 

 

Bu arada Yonca Gıda,Lezita, Dr.Oetker firmalarının müşteri hizmetlerinden arkadaşlar toplantımıza katıldılar.Hepsi kısa kısa firmalarını tanıtıp bizlerle birlikte çalışmalar yapmak istediklerini söylediler.Sorularımızı yanıtladılar.

Daha önce Şerife arkadaşımızın organize ettiği Lezita fabrikasına gittiğimizde bize tanıtım arkadaşları tekrar görmek güzeldi.Fabrikaya gittiğimizde bizi uğurlarken birer karanfil vererek içtenliklerini ifade eden ardaşlar.Bu kez de toplantıda bize sevgilerini katarak hazırladıkları Lezitanın yeni çeşitlerini ikram ettiler.Acılı köftecikler favorim oldu.

 

 

 

Yonca Gıda firma temsilcisi,ürün çeşidini arttırdıkları hakkında bilgi verdi.Ben o güne kadar Yonca Gıdayı sadece yağ üreten bir fima olarak biliyordum.Aldığımız hediye paketini açınca turşu ve makarna sosunu görmek benim için süpriz olmuştu.

 

 

 

Dr Oetker firması temsilcilerinden Emine hanımla soydaş çıkınca akraba mıyız acaba diye gülüştük biraz.Hazır kendilerini bulmuşken aroma şişelerinden damlaların standart akmadığı yönündeki şikayetimi ilgili arkadaşlarına ileteceklerini söyleyerek adımı aldılar.Dikkate alınmak güzel şey.Hoşuma gitti tabiii.

 

 

 

Pınar Süt firması da toplantımıza meyve sularımızı göndererek iyi dileklerini bize iletti.Bir İzmir firması olarak toplantımıza katkılarından dolayı kendilerine selam ve sevgilerimizi iletiyoruz.

 

 

Eh bu arada sohbetler ettik,gülüştük,bol bol resim çekildik.

Rengarenk Kırmızı dergisi (http://www.kirmizidergi.com ) de bize doyurucu içeriğiyle gönderdikleri dergiyi okumak keyifliydi.Katıldığım kursa götürüp arkadaşlarımın da okumasını sağlamak istedim.Bir arkadaşım eşinin bu dergiden alıp kendisine getirdiğini söyledi.Yani okuyucu tarafından beğenilen bir dergiydi zaten smiley

 

 

Karanlık Oda Fotoğraf Merkezi tarafından çekilişle bir arkadaşımıza Temel Eğitim Fotoğraf kursu hediye etti.Şanslı arkadaşımız Sevilsen Akkuş oldu.Sevilsen arkadaşımıza iyi çalışmalar diliyorum.

 

 

Özlem Demircan Prodüksiyon sergisinden de 3 adet tablo yine çekilişle arkadaşlarımıza hediye edildi.Güle güle kullanın arkadaşlar.

 

Tupperware firmasından da yine 4-5 ürün,ardaşlar arasında çekilişle belirlenip hediye edildi.Bunlardan biri de benim oldu.Arkadaşlarım ve ben güle güle kullanalım.

 

 

Bunca sohbet karnımızı acıktırdı masanın önünde kuyruk oluşturup tabaklarımızı minik minik lokmalarla doldurduk.Çeşit çok hepsi birbirinden güzel lezzetler hiç birinden vazgeçmek istemiyoruz.

 

 

Yiyemediklerimizi de birbirimize ikram edip toplanmaya başladık.Sonra her zamanki gibi anı fotoğraflarımızı çekilmeye başladık.Kah dükkanın içinde kah bahçede resimlerimizi çekildik.Pırıl pırıl bir günde pırıl pırıl arkadaşlarla güzel geçen günün ardından hediyelerimizle birlikte evimizin yolunu tuttuk.

Tabii herşey bununla bitmiyor.Eve gelince gün ışığını kaçırmadan balkonda resim çekmek istiyordum ama nafile güneşe yetişemedim.Malum artık havalar erken kararıyor.Neyse ben de mutfakta çektim resimlerimi.Artık herşeyi yerine kaldırıp dinlenme zamanı.Öyle mutlu ve yorgunum kiii smiley artık yaşlanıyorum diye geçirdim içimden.Sonra facede diğer arkadaşlarım da yorgunum diye yazdıklarını görünce bir ooooh çektim.Demek yaşlılıktan değilmiş laugh Rahatladım....Tüm arkadaşlarım hepiniz sağlıcakla kalın.

Toplantıya katılan arkadaşlarımız...Figen'cim fotoğraflar ve linkler copy-paste wink

 

 

 

BLOGU

Yaptığı İkram

Tülay Pordoğan ORAL

www.hepleziz.com

Cheseecake

Elvan AKINCI

www.bocuruk.blogspot.com

İncirli Kremalı Tatlı

Mübeccel KARADAVUT

www.egelidenmiskokulutarifler.blogspot.com

Kalburabastı

Zeynep MOĞOL

www.ipekbutikpasta.blogspot.com

Çikolata

Figen KARAVAŞ

www.yemekbiz.blogspot.com

 

Petek YALÇIN

www.izmirbutikkurabiye.blogspot.com

Şeker Hamurlu Melek Kurabiye

Çiğdem UĞRAŞ

www.ksk60.blogspot.com

Konken Kurabiyesi

Nihal ERBAKAN

www.nihal-birtutamtuz.blogspot.com

Dalgan Döndürmesi

İsmet ERTEN

www.lezzetkahvesi.com

Truffe

Selcen ŞENOCAK

www.almula2010.blogspot.com

Kaymaklı Ekmek Kadayıfı

Sedef DURMUŞLAR

www.sedodanlezzetlitarifler.blogspot.com

 

Handan

www.pudratozu.blogspot.com

Biber Dolma

Nigar SARGIN

www.lutenitsa.blogspot.com

Çikolata Soslu Mantar Kurabiye

Esma Ç. ERCENGİZ

www.vakitbuldukca.blogspot.com

Kısır

Nurdan

www.cevverinmutfagi.blogcu.com

İrmik Helvası ve Un Helvası:)

Müjgan DAŞKIN

www.sofrakeyfim.blogspot.com

Tramisu

Şeniz AKGÜNDÜZ

www.cocuklarlamutfakta.blogspot.com

Minik Pidecikler

Özay TUĞRAL

www.akdenizaksamlari.blogspot.com

Zeytinli Bıdda

Hülya BERKEM

www.benimtariflerim.blogspot.com

 

Serap Pulat

www.lezzetlisomunlar.blogspot.com/

Ekmek:) Ekşi Maya Ekmeği

Sevlisen Akkuş

www.tatlihayaller.blogspot.com/

Pofuduk Poğaça

Şermin Vatansever Kılıç

www.nefiskokular.blogspot.com

Milföy Börek

Selda Ercan

www.selservis.blogspot.com/

 

Leyla Güner

www.begonya35.blogcu.com/

 

Özgül Mısırlılar

www.ozguluntarifleri.com

Elmalı Turta 

 

Önümüzdeki toplantı Mayıs ayında Serap Hanımın bahçesinde düzenlenecek.Esma,Serap,Elvan ve Çiğden arkadaşlarımız da organizasyonu yapacaklar.Şimdiden kendilerine kolaylıklar diliyorum. 

 

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !